AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Alternatif Sağlık

Böbrek Taşlarına İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Alternatif Sağlık
Böbrek Taşlarına İyi Gelen Şifalı Bitkiler, ve Böbrek Taşlarına İyi Gelen Şifalı Bitkiler böbrek taşlarına iyi gelen bitkiler, böbrek taşlarına şifalı bitkiler, böbrek taşı düşürmeye iyi gelen bitkiler, böbrek taşı düşürmeye ne iyi gelir, böbrek taşına hangi bitki iyi gelir, böbrek taşına iyi gelen meyve, böbrekteki taşdüşürmeye ne iyi gelir, böbret taşını düşürmek için hangi bitki iyi gelir, taş düşürmek için hangi bitkiler iyi gelir, taş düşürmeye iyi gelen bitkiler, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
06-18-2010 01:25 Yazan: Leyll-A
Böbrek Taşlarına İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Böbrek Taşlarına İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Sponsorlu Bağlantılar

Böbrek Taşlarına İyi Gelen Şifalı Bitkiler
böbrek taşı düşürmeye yardımcı bitkiler - böbrek taşları için şifalı bitkiler - böbrek taşına hangi bitkiler iyi gelir
Uzmanlar, günümüzde değişen beslenme alışkanlıkları ve tabiat şartlarına bağlı olarak birçok insanın hayatını çekilmez hale getiren böbrek taşlarına karşı uygulanacak şifalı bitki kürleriyle tedavi sağlanabileceğini belirtiyor.


Mineral kalıntılardan oluşan böbrek taşlarının veya böbrek kumunun oluşumu şifalı bitkilerin de yardımıyla önlenebilir. Böbrek taşları ve kumu, oxalit asit tuzlarından, ürik asit, fosfat veya aminoasitler ve sistein (kükürt kaynağı) bileşiminden oluşabilirler.


Taşların bileşim biçimi saptanabildiğinde, tüketilen besin maddeleri bu amaçla programlanabilir. Ama bu pek mümkün olmadığı için, genellikle bilinen önerilere uyulmaya çalışılır.


Besin maddeleri mümkün olduğunca az asit içerikli olmalıdır. Oxalit asit oranı yüksek olan besinlerden (örneğin ıspanak) uzak durulmalıdır.


Bünyesi taş oluşturmaya yatkın olanların, sistemin gereğince yıkanabilmesi için bolca su içmeleri gerekir. Bunun anlamı, günde en az 3 litre suyun içilmesidir; terleme arttığında içilen su miktarının da arttırılması gerekir.


Böbrek taşlarının şifalı bitkilerle tedavisinde, taş oluşumunu önleyici (Lithagoga) niteliklere sahip olan ve oluşmuş olan taşları ve kumu çözerek dışkılanmalarını sağlayan, ayrıca olası birikimleri önleyen ilaçların kullanımı gerekir.


İdrar arttırıcı ilaçlar da böbreklerden geçen sıvının arttırılması yoluyla, kalıntıların dışkılanabilmesine yardımcı olurlar. Taş oluşumunu önleyen ilaçlar da zaten genellikle idrar arttırıcı özelliğe sahiptirler.


Sinirliot (yaprak ve tohum), havuç, koyunotu (Agrimonia eupatoria), ısırganotu, kara turp, huş ağacı yaprağı, taş anasonu (Pimpinella saxifraga), kayışkıran kökü (Ononis spinoza), dulavratotu kökü, kuşekmeği bu amaçla kullanılabilir.


- Kuşburnu, ardıç kozalağı, hindiba (kök ve yaprak) ve atkuyruğu, ince kıyılır ve eşit oranda karıştırılır. Bir yemek kaşığı dolusu bitki, bir litre suda 4-5 saat bekletildikten sonra kısaca kaynatılır ve 10 dakika demlendikten sonra süzülür. Yemeklerden yarım saat önce olmak üzere, günde 3 bardak içilir.


- Kara turp rendelenir ve akşamdan şaraba yatırılır. Sabah aç karnına 1-2 bardak içilir.


- Kısa aralıklarla sürekli olarak ıhlamur çayı içildiğinde, bezelye iriliğinde taşlar bile düşürülebilir. Ama bitki kaynatılmaz, haşlanarak demlenir!


- Böbrek taşı ve kumuna karşı, sıcak atkuyruğu tam banyosu yapılırken, arka arkaya atkuyruğu çayı içilir ve basınçlı bir biçimde boşaltabilmek için, idrar elden geldiğince tutulur. Basınçlı idrarla birlikte genellikle taş ve kum da dışkılanır. Ama önceden, taşların idrar yollarından geçebilecek boyutta olup olmadığı bir uzman tarafından saptanmalıdır.


- Kayışkıran kökü (Ononis spinoza) çayı özellikle önerilir. İdrar arttırıcı ve taş düşürücü özellikleri ile eski çağlardan beri başarıyla kullanılır. Çok ince kıyılmış bir tatlı kaşığı dolusu bitki kökü, bir bardak soğuk suda 8-10 saat bekletilir, 1-2 dakika kaynatılır ve süzülür. Yemeklerden yarım saat önce 1 bardak olmak üzere, günde 3-4 bardak içilebilir. Hiçbir yan etkisi yoktur.


- Magnezyum alımının arttırılması doğru olacaktır. Böylece büyük bir olasılıkla, yeni taş oluşumu önlenmiş olur. Meyve ve sebzede bol miktarda magnezyum vardır. Bazı maden sularında da yüksek oranda magnezyum bulunabilir. Araştırınız!


Tüm bu önlemlerden olumlu bir sonuç alınamadığında, ameliyatı ciddi biçimde düşünmek gerekecektir.

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Böbrek taşı için şifalı bitkiler buqunasK Bakım Güzellik 0 01-14-2011 20:38
Böbrek iltihabına iyi gelen bitkiler dBuse Bakım Güzellik 0 01-14-2011 14:38
Böbrek Taşı İçin Şifalı Bitkiler giray41 Alternatif Sağlık 0 10-07-2010 19:06
Reflüye İyi Gelen Şifalı Bitkiler RittyBoy Alternatif Sağlık 0 09-10-2010 10:30
Hemorid hastalığına iyi gelen şifalı bitkiler shekerkisS Alternatif Sağlık 0 08-05-2010 12:00Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose