AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Alternatif Sağlık

Ceviz ağacı ( Koz )

Alternatif Sağlık
Ceviz ağacı ( Koz ), Ceviz ağacı ( Koz ) Ceviz ağacı ( Koz ) : Uzun ömürlü; gövdesi kalın, kerestesi ve meyvesi değerli ulu bir ağaçtır. Yemişi nişastalı ve yağlıdır. Hekimlikte; yaprakları, meyvesinin üzerindeki yeşil kabukları ve yağı kullanılır. Bir çok çeşidi vardır. Kullanıldığı yerler: Yaprakları ve kabukları ile hazırlanan ilaçlar kanı temizler, kansızlığı giderir. İshal ve dizanteriyi keser. Verem ve şeker hastalığında hem besleyici, hem de tedavi edicidir. Kadınlarda görülen beyaz akıntıyı keser. El ve ayak donuklarında, deri ve Ceviz ağacı ( Koz ) cevi, cevi, ceviz koz, ceviz kozu, koz agaci, koz ceviz, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
01-23-2010 15:21 Yazan: UzZMaN
Ceviz ağacı ( Koz )

Ceviz ağacı ( Koz )

Sponsorlu Bağlantılar

Ceviz ağacı ( Koz ) :


Uzun ömürlü; gövdesi kalın, kerestesi ve meyvesi değerli ulu bir ağaçtır. Yemişi nişastalı ve yağlıdır. Hekimlikte; yaprakları, meyvesinin üzerindeki yeşil kabukları ve yağı kullanılır. Bir çok çeşidi vardır.
Kullanıldığı yerler:
Yaprakları ve kabukları ile hazırlanan ilaçlar kanı temizler, kansızlığı giderir. İshal ve dizanteriyi keser. Verem ve şeker hastalığında hem besleyici, hem de tedavi edicidir. Kadınlarda görülen beyaz akıntıyı keser. El ve ayak donuklarında, deri çatlaklarında faydalıdır. Saç ve elleri boyamakta da kullanılır. Çok kuvvetli bir besin olduğundan fazla yememelk gerekir. Cevizyağı, raşitizm ve sıracada faydalıdır. Kabızlığı giderir. Bağırsak solucanlarını düşürür. Derinin yanmasını önler.


Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
ATN-Etiketler
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Ceviz ağacı ve yaprağı kürü faydaları nelerdir – ceviz ağacı nedir UzZMaN Bakım Güzellik 0 11-25-2010 01:00
Ceviz ve Ceviz Suyunun Faydaları ChAtlackGirlL Alternatif Sağlık 0 08-17-2010 10:30
Ceviz ve ceviz yaprağının faydaları TUtHiii Alternatif Sağlık 0 05-21-2010 17:55
Ceviz Ağacı ve Yaprağı UzZMaN Alternatif Sağlık 0 01-23-2010 15:24
Ceviz ağacı, aspirinini kendi üretiyor Vodafone Sağlık 0 12-04-2009 21:56Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose