AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Yaşama Dair > Dini Bölüm & İslam Dünyası > Allah Dostları

Hiç namaz kılmadan cennete giden sahabi

Allah Dostları
Hiç namaz kılmadan cennete giden sahabi, ve Hiç namaz kılmadan cennete giden sahabi hayber savaşındaşehit olan sahabiler, hiç ibadaet yapmadan şehit olan sahabi, hiç ibadet etmeden cennete giden sahabi, hiç ibadet etmediği halde cennete giren sahabe, ibadet etmeden cennete girecek olan sahabe, ibadet etmeden ölen sahabe, ibadet etmediği halde cennete giren sahabe kimdir, ibadet yapmadan cennete giren kimdir, ibadetsiz cennete giren şehidin, çoban ibadet, çoban olan sahabe, çoban olan sahabeler, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
02-16-2010 18:57 Yazan: RamizZz
Hiç namaz kılmadan cennete giden sahabi

Hiç namaz kılmadan cennete giden sahabi

Sponsorlu Bağlantılar

Hayber savaşı sırasında İslâm ordusu ile Hayber Kalesi'ndeki yahudiler arasında mücadelenin iyiden iyiye kızıştığı bir andır.Hayberli yahudilerden birisinin yanında çobanlık yapan bir zenci, savaşın zorlu anlarından birinde Rasul-i Ekrem A.S. ile karşılaşır ve bana İslâm'ı anlatır mısınız? der.Efendimiz, ilk akla geleceği üzere Şimdi sırası mı? Git, uygun bir zamanda gel! tarzında bir cevap vermez, oturur ve o zenci çobana İslâm'ı anlatır. Yüreğine sıcacık birşeyler aktığını hisseden çoban, o anda Kelime-i Şehadet getirerek müslüman olur.Savaş bütün Şiddetiyle devam etmektedir ve çoban henüz kavuştuğu imanın heyecanıyla birşeyler yapmak istemektedir.Ey Allah'ın Rasulü der; Ben Şu koyunların Hayberli sahibinin yanında çalışan bir işçiyim. Bu koyunlar bana emanet. Şimdi bunları ne yapsam?Müslüman askerlerin günlerdir bir Şey yemeden çarpıştığı bir savaşta olmalarına rağmen Efendimiz Şöle buyurur:İslâm, emanete ihanet etmemeyi emreder. Sürünün başına dön, koyunların yüzlerine hafifçe vurarak onları kaleye doğru yolla. Yüce Allah seni isteğine kavuşturacaktır.Sürüyü kaleye sokan çoban, vakit kaybetmeden mücahitlerin arasına koşar ve savaşa atılır. Çok geçmeden yahudilerin attığı bir taşla Şehit olur.Savaş bittikten sonra, diğer Şehitlerle birlikte zenci çobanın cansız bedenini de getirip sırtüstü yatırırlar. Efendimiz A.S. Şehide bakar ve hemen yüzünü çevirir. Yanında bulunanlar niçin böle yaptığını sorduklarında der ki:

Şu anda onun yanında hurilerden iki zevcesi var ve yüzünden toprakları siliyorlar.Birkaç saat içinde başına cennet kuşu konan bu zenci çoban, müslüman olduktan sonra bir namaz vakti bile dolmadan Şehitlik payesini elde etmiş ve cennete uçmuştur.Adının Yesar olduğu sölenen bu Şehit çobanın birkaç saatlik kutlu macerası, daha sonra sahabiler arasında bir bilmeceye konu olur:- Bilin bakalım! Hiç namaz kılmadan cennete giden adam kimdir?

Cevap: Şehit çobandır

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Kadınlarda Namaz Kılmak Kadınlar Nasıl Namaz Kılmalı? buqunasK İslami Sorular&Cevapları 0 08-16-2011 02:59
CeNNeTe uçarak giden SaHâBî Selametle Allah Dostları 0 02-16-2010 19:03
Şakacı Sahabi Bilgili Allah Dostları 0 02-16-2010 18:58
Cennete Gİrdİ, Çikmadi Mah-mud Diğer Peygamberler 0 01-05-2010 20:56
Cennete Sokan FormÜl ??? bumillettenbirisi Dini Bölüm & İslam Dünyası 1 09-19-2007 17:32Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose