AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Yaşama Dair > Bayanlara Özel > Aile, Annelik, Bebek

Anne Çocuk Eğitim Vakfı Nedir? AÇEV Nedir?

Aile, Annelik, Bebek
Anne Çocuk Eğitim Vakfı Nedir? AÇEV Nedir?, Anne Çocuk Eğitim Vakfı Nedir? AÇEV Nedir? AÇEV, AÇEV Nedir, AÇEV Vakfı, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) Açev Kuruluşu: Anne Çocuk Eğitim Vakfı 1993 yılında,başkan Ayşen Özyeğinin öncülüğünde ve üyeler Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı ve Prof. Dr. Sevda Bekmanın bilimsel çalışmaları sonucunda kurulmuştur. 1982 - 1986 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesinde okul öncesi çocukların eğitim durumlarıyla ilgili Prof. Dr. Sevda Bekman, Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı ve Prof. Dr. Diane Sunar tarafından yürütülen bir araştırma projesi, Türkiyede ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı Nedir? AÇEV Nedir? acev gorevleri, açev görevi, açev hakkında bilgi, açev ile ilgili bilgi, açev nedir, açev nedir görevleri nelerdir, açev nedir vikipedi, açev vakfı hakkında bilgi, açev vakfının görevleri, açev vikipedi, açevin görevleri, açevın gorevı, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
04-29-2011 20:17 Yazan: buqunasK
Anne Çocuk Eğitim Vakfı Nedir? AÇEV Nedir?

Anne Çocuk Eğitim Vakfı Nedir? AÇEV Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

AÇEV, AÇEV Nedir, AÇEV Vakfı, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV)
Anne Çocuk Eğitim Vakfı Nedir? AÇEV Nedir?
Açev Kuruluşu:


Anne Çocuk Eğitim Vakfı 1993 yılında,başkan Ayşen Özyeğinin öncülüğünde ve üyeler Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı ve Prof. Dr. Sevda Bekmanın bilimsel çalışmaları sonucunda kurulmuştur.


1982 - 1986 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesinde okul öncesi çocukların eğitim durumlarıyla ilgili Prof. Dr. Sevda Bekman, Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı ve Prof. Dr. Diane Sunar tarafından yürütülen bir araştırma projesi, Türkiyede bu konudaki çalışmaların yetersiz olduğunu ve birçok çocuğun erken çocukluk döneminde eğitim alamadığını göstermiştir.

İşte bu ihtiyacı karşılamak amacıyla alternatif bir ev merkezli okul öncesi eğitim programı olan Anne-Çocuk Eğitim Programı geliştirilmiş ve uygulanmaya başlamıştır.

Bu programa katılan anne ve çocuklar üzerinde elde edilen sonuçlar üzerine, programın yaygınlaştırılması konusunda çalışmalar başlatılmıştır.

Bir süre proje halinde yürütülen program 1993 yılında AÇEVin kuruluşu ile vakıf bünyesinde kurumsal bir yapıya kavuşturulmuştur.
Anne Çocuk Eğitim Vakfı Nedir? AÇEV Nedir?
Misyonu


AÇEVin misyonu, gelişen bir toplum için eğitimin şart olduğu bilinciyle, uzmanlık alanları olan erken çocukluk ve yetişkin eğitimine, programları ve uygulamaları ile katkı sağlamak ve bu konuda ülke genelinde yaygın bir hizmet ağı oluşturmaktır.


Bu doğrultuda AÇEV;


*eğitimde fırsat eşitliği ilkesinin hayata geçirilmesi,

*çocuk kadar, çocuğun yakın çevresinin de desteklenmesi ve

*eğitimin bir yaşam boyu sürekli kılınması için

*geliştirdiği programlar ve çeşitli faaliyetleri ile, bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak alternatif oluşturmaya çalışmaktadır.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı Hedefleri


Türkiyenin her yerinde eşit eğitim fırsatı yaratmak ve hizmet verdiği kişi sayısını artırmak amacıyla programlarının yaygınlaşması için AÇEV, çalışmalarını sürdürmektedir.


AÇEV temel olarak; *Misyonunu yayabilmeyi ve geniş bir destek grubu oluşturabilmeyi,

*Türkiyenin her köşesindeki tüm ihtiyaç sahiplerine programları ile ulaşabilmeyi,

*bilimsel araştırmalar doğrultusunda yeni modeller, yöntemler, projeler geliştirmeyi,

*yurt içi ve dışındaki işbirliklerini artırmayı,

*araştırmalar ve uzmanlıkları doğrultusunda, erken çocukluk ve yetişkin eğitimi konularında stratejilerin geliştirilmesi ve politikaların belirlenmesinde referans bir kuruluş haline gelmeyi hedeflemektedir.
Kaynak


Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Eğitim ve Spor arasındaki ilişki nedir? dBuse 5n1k 0 07-10-2013 04:08
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Faaliyetleri nelerdir? SeevalKT 5n1k 0 05-15-2013 04:07
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Mersinin adresi neresidir? dBuse 5n1k 0 05-15-2013 04:07
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Bursa buqunasK 5n1k 0 05-04-2013 00:00
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Amaçları nelerdir? buqunasK 5n1k 0 04-28-2013 04:04Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose