AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Yaşama Dair > Bayanlara Özel > Aile, Annelik, Bebek

Bebek Öksürük ve Balgam,Hırıltı Hastalığında Yapılacaklar

Aile, Annelik, Bebek
Bebek Öksürük ve Balgam,Hırıltı Hastalığında Yapılacaklar, Bebek Öksürük ve Balgam,Hırıltı Hastalığında Yapılacaklar Bebeklerde Öksürük Nasıl Geçer Bebeklerde Öksürüğe Ne İyi Gelir Bebeklerde Öksürük Nedenleri Bir hastalık belirtisi olabileceği gibi, boğazda veya solunum yollarındaki tahriş edici bir maddeye karşı tepki de olabilir. Öksürük akciğer enfeksiyonlarındaki veya solunum yollarındaki balgamın sökülmesini sağlar. Kuru gıcıklı öksürük, pek ciddi bir sorun olmamakla birlikte, nedeni her zaman bilinemez. Soğuk algınlığı sırasında burun akıntısının geriye giderek solunum borusunu tahriş etmesinden dolayı olabilir. Vücudun ana soluk borusuna yabancı ve Bebek Öksürük ve Balgam,Hırıltı Hastalığında Yapılacaklar bebek hiriltisina ne iyi gelir, bebek hırıltısı nasıl geçer, bebeklerde bogaz hiriltisina ne iyi gelir, bebeklerde hırıltı nasıl geçer, bebeklerde hırıltıya ne iyi gelir, bebeklerde öksürük ve hiriltiya ne i, bebeköksürük, cocuk hiriltisina ne iyi gelir, hiriltiya ne iyi gelir, çocuklarda hırıltıya ne iyi gelir, çocuğumun hırıltısına ne kullanmalıyım, öksürük için yapılacaklar, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
04-29-2011 20:16 Yazan: SeevalKT
Bebek Öksürük ve Balgam,Hırıltı Hastalığında Yapılacaklar

Bebek Öksürük ve Balgam,Hırıltı Hastalığında Yapılacaklar

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeklerde Öksürük Nasıl Geçer

Bebeklerde Öksürüğe Ne İyi Gelir

Bebeklerde Öksürük NedenleriBir hastalık belirtisi olabileceği gibi, boğazda veya solunum yollarındaki tahriş edici bir maddeye karşı tepki de olabilir. Öksürük akciğer enfeksiyonlarındaki veya solunum yollarındaki balgamın sökülmesini sağlar. Kuru gıcıklı öksürük, pek ciddi bir sorun olmamakla birlikte, nedeni her zaman bilinemez. Soğuk algınlığı sırasında burun akıntısının geriye giderek solunum borusunu tahriş etmesinden dolayı olabilir. Vücudun ana soluk borusuna yabancı bir cisim kaçmışsa bunun atılmasına yönelik bir çaba olarak da kuru öksürük görülebilir. Çocuğun çevresinde sigara içiliyorsa, sigara dumanı, çocuğun solunum yollarını tahriş ederek kuru öksürüğe sebep olabilir. Kulak enfeksiyonları da kuru öksürüğe yol açabilir.


Neler Yapılmalı♦ Eğer öksürük balgamlı bir öksürükse, kesinlikle öksürük şurubu kullanmayın. Bu durumda öksürüğün kesilmesi değil, öksürükle birlikte balgamın sökülüp atılması önemlidir. Öksürürken çocuğunuzu yüzükoyun olarak dizinize yatırın, sırtına hafif hafif vurarak balgamın çıkmasına yardımcı olun.


♦ Durup dururken bir kuru öksürük başlamışsa, boğazına yabancı bir cismin kaçıp kaçmadığına bakın. Eğer kaçmışsa çıkarmaya çalışın veya bir sağlık kuruluşuna götürün.


♦ Geceleri öksüren çocuğunuzun yastığının altına destek koyarak dik yatmasını sağlayın. Sümüğün boğazından aşağılara kayarak tahrişe yol açmasını da engellemiş olursunuz. Yüzükoyun veya yan yatırmak da tahrişi önler.


♦ Öksüren çocuğunuzun odasını sürekli nemli tutun. Yanında bir çaydanlık su kaynasın veya bir camı hafif aralık bırakarak odanın havasının kurumasını önleyin. Odayı fazla ısıtmayın.


♦ Çocuğunuzun yanında kesinlikle sigara içmeyin. Çocuğunuzun girmediği, evin herhangi bir odasında dahi sigara içmeyin. Sigara dumanı hava zerrecikleriyle çocuğunuzun yanına taşınır ve onu rahatsız eder.


♦ Yatmadan önce çocuğunuzun boğazını yumuşatmak için ılık bir şeyler verin. Süt salgı oluşumunu artırdığı için 6 aylıktan büyük çocuklara süt vermeyin. 18 aylıktan büyük çocuklar için birkaç damla ılık su içinde eritilmiş bala limon suyu katarak hazırlayacağınız içeceği verebilirsiniz.


♦ Çocuğunuzun öksürüğü 3-4 gündür devam eder, çocuk öksürük yüzünden uyuyamazsa, öksüren çocuğunuz 6 aylıktan küçükse, boğazına kaçan cismi çıkartamamışsanız, çocuğunuz boğulurcasına öksürüyorsa, hızlı, sesli ya da zorlukla soluyorsa hemen bir doktora götürün.


Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Öksürük – Öksürük nedir – Öksürük tedavisi Öksürük ilaçları Bilgili Bakım Güzellik 0 11-23-2010 08:01
Kaza Sonrası Yapılacaklar Leyll-A Genel Sağlık 0 11-18-2010 00:50
Balgam nedir balgam neden olur? UzZMaN Bakım Güzellik 0 11-11-2010 23:00
Ramazan da Ağız Ve Diş Sağlığı İçin Yapılacaklar Bilgili Ağız Ve Diş 0 08-13-2010 10:05
Aids Virüsü Bulaştığında Yapılacaklar ChAtlackGirlL Genel Sağlık 0 07-03-2010 23:21Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose