AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Yaşama Dair > Bayanlara Özel > Aile, Annelik, Bebek

Çocuğum Çok Fazla İçine Kapanık Ne Yapmalıyım?

Aile, Annelik, Bebek
Çocuğum Çok Fazla İçine Kapanık Ne Yapmalıyım?, ve Çocuğum Çok Fazla İçine Kapanık Ne Yapmalıyım? bebegim cok icine kapanik, icine kapanik cocuklar icin ne yapilmali, içine kapalı gençler için neler yapılmalı, içine kapanik bir çocuk için ne yapilmali, içine kapanik çocuklar için neler yapilmali, içine kapanık bebekler, içine kapanık olmak, oğlum içine kapanık, çocuğum içine kapanık, çocuğum içine kapanık ne yapabilirim, çocuğum içine kapanık ne yapmalıyım, ıçıne kapaniklik, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
01-08-2010 20:35 Yazan: shekerkisS
Çocuğum Çok Fazla İçine Kapanık Ne Yapmalıyım?

Çocuğum Çok Fazla İçine Kapanık Ne Yapmalıyım?

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuğum Çok Fazla İçine Kapanık Ne Yapmalıyım?Çocuklar devamlı psikososyal bir gelişim gösterir. Normal sosyal gelişim içerisinde başta aile üyeleri olmak üzere diğer insanlar ile iletişim ve etkileşim önemlidir. Bu normal gelişim için kaçınılmaz bir durumdur. Bazı çocuklar gerek kişilik özellikleri gerekse ikincil olarak etki eden faktörler sonucunda içe dönük ,sosyal ortamlara ve alışılmadık mekanlara kolay adapte olamayan , genelde duygusal paylaşıma girmeyen , yabancı insanlardan tedirgin olan bir yapıda olabilirler.Bu durum bazı psikiyatrik durumlarda görülebilir. Bu durumda çocuğun bu nedene yönelik tedavisi gereklidir.Anne babaların bu durumda yapmaları gereken sık sık çocuğa söz hakkı tanımaları ,hemen her konuda onun kendisini ve duygularını ifade etmesini sağlamaları , ona sık sık ne hissettiğini ve düşündüğünü sormaları , çocuğun kendisine değer vermeleri , konuştuğu zaman dinlemeleri , sık sık sosyal ortamlarla irtibatını sağlamaları , onu olduğu gibi kabul ederek sevgilerini sık sık belli etmeleri , çocuğun her şeyine müdahale etmeden ve çok müdahaleci olmadan onun kendini ortaya koymasını sağlamaları önerilir.Devam eden durumlarda bazı psikiyatrik tablolardan söz edilebilir. Bu durumun tedavisi gerekir. Özellikle okul çağı ile beraber sosyal ilişkilerde problem olmaması için durumun çözümlenmeye çalışılması önem kazanır.

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Çocuğum Yemek Yemiyor Ne Yapmalıyım giray41 Çocuk Sağlığı 0 05-21-2010 23:06
Çocuğum Gece Kaldırmama Rağmen Altını ıslayıyor Ne Yapmalıyım? ChAtlackGirlL Aile, Annelik, Bebek 0 01-08-2010 20:35
Çocuğum Yemek Yeme Konusunda Bana Zorluk Çıkarıyor Ne Yapmalıyım? TUtHiii Aile, Annelik, Bebek 0 01-08-2010 20:35
Çocuğum Her Şeye İtiraz Ediyor Ne Yapmalıyım? melis-aa Aile, Annelik, Bebek 0 01-08-2010 20:35
Göz İçine Lens Yerleştirmeye Alternatifler Bilgili Göz Hastalıkları 0 12-26-2009 13:59Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose