AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Yaşama Dair > Bayanlara Özel > Aile, Annelik, Bebek

Okul alışverişi

Aile, Annelik, Bebek
Okul alışverişi, ve Okul alışverişi 6.sınıf alışveriş listesi, 6.sınıf okul alışverişi listesi, 7.sınıf okul alışveriş listesi, 8. sınıf okul alışveriş listesi, bilinçli tüketici olmak için okulda neler yapabiliriz, bilinçli tüketici olmak için okulda neler yapmalıyız, lise alışveriş listesi, lise okul alışverişi listesi, okul alısveris listesi, okul alışverişi, okul alışverişi listesi, okulda bilinçli tüketici olmak için neler yapmalıyız, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
01-08-2010 20:33 Yazan: shekerkisS
Okul alışverişi

Okul alışverişi

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle birden fazla, farklı yaş ve cinsiyette çocuğu olan aileler öncelikle alışverişin kimin için yapılacağını saptamalıdırlar. Hangi mağazalara gidileceği, ne kadar zaman ayrılacağı, uygun görülen bütçe önceden belirlenmelidir. Yapılan alışveriş planına aile üyeleri uymalıdır. Çocuklar aç ya da yorgunken alışveriş yapmaktan kaçınmalı, yemek sonrası saatler tercih edilmelidir. Mağazaların yoğun olmadığı sabah saatlerinde dolaşmak daha uygundur. Çocukları tüm gün yerine birkaç saatliğine alışverişe götürmek stresi azaltır. Rahat ayakkabılar, kolaylıkla çıkartılan giysiler işleri kolaylaştırır. Böylelikle alışveriş sırasında ebeveyn ve çocuk arasında yaşanabilecek sürtüşmeler azalır. Gereksinim duyulmayan malzemeler satın alınmaz. Çocuklar bütçeye bağlı kalmanın önemini kavrayarak gelecekte aşırı harcama yapmaktan kaçınırlar.

Okul dönemi için yeni alınmış bir eşya çocuğu heyecanlandırır, cesaretlendirir. Ancak okul başarısı anne-babanın çocuk yetiştirme tutumları, öğrencinin fiziksel, zihinsel, psikolojik gelişimi, verimli ders çalışma becerileri gibi pek çok etmene bağlıdır. Anne-babanın eğitimin önemli olduğu iletisini çocuklarına aktarmaları, onların okul hayatlarıyla yakından ilgilenmeleri çok önemlidir. Yetişkinlerin çocuklarına duydukları sevgiyi, onların her istediklerini satın alarak göstermeleri doğru bir yaklaşım değildir.Üreticiler öğrencilere yönelik malzemeleri Avrupa standartları doğrultusunda sağlığa uygun, işlevsel, uzun süreli kullanıma olanak sağlayacak şekilde tasarlamalıdırlar. Firmaların okul malzemeleri satışında öğrencileri aşırı tüketime sürükleyen kampanyalardan kaçınmaları etik bir yaklaşımdır. Üretim ve pazarlama işlevlerini yürüten firmaların promosyonlarda eğitimsel araç-gereçlere yer vermeleri uygundur. Firmalar düzenleyecekleri kampanyalarla alım gücü düşük ailelere destek olmalı, toplumsal dayanışmayı pekiştirecek etkinliklere önderlik etmelidirler. Alışverişe gelen çocuklara ait az kullanılmış kitap v.b. malzemeler toplanarak ihtiyacı olan öğrencilere iletilebilir. Özellikle kağıt ve benzeri kırtasiye malzemelerinde geri dönüşüm projeleri medya, firma ve okullar tarafından desteklenmelidir.

Anne-babaların okul alışverişlerini kolaylaştıran öneriler şunlardır :1. Alışveriş öncesi dolaplardaki giysileri gözden geçirin. Küçülmüş ya da kullanılmayan kıyafetleri diğer kardeşler veya yardım kurumlarına vermek üzere düzenleyin.2. İhtiyaç listesi yaptıktan sonra öncelikleri belirleyin.3. Ürün kataloglarını çocuğunuzla birlikte inceleyin. Bütçenize uygun eşyaları seçin.4. Okullar açılmadan tüm alışverişinizi tamamlamayın. Arkadaşlarının eşyalarını gören çocuklar kolaylıkla fikir değiştirebilirler.5. Kullanımı kolay giysiler seçin, örneğin geniş yakalı tişörtler, düz ve iri düğmeler, kolaylıkla erişilen cepler v.b.6. Okul çantaları genellikle çok büyük ve ağır oldukları için kas ve baş ağrılarına yol açarlar. Desteklenmiş omuz ve bel kayışları olan sırt çantalarınıyeğleyin.7. Kalem seçiminde kaliteli mineli, kolay açılır, renk karışımında zengin çeşitlemeler sunan, farklı yüzeylerde uygulanan, yıkanabilir boyaları tercih edin.8. Kağıt, kalem, defter gibi sık kullanılan kırtasiye malzemelerini birkaç aile birleşerek toptancılardan almak bütçenizi rahatlatabilir.9. Yüzme kursu için mayo, terlik v.b. gereksinimleri karşılarken yaz indirimden yararlanabilirsiniz.10. Okul alışverişinde bilinçli tüketici olarak davranarak, önceden belirlenmiş bütçeye bağlı kalarak çocuklarınıza örnek olun.


Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
08-08-2011 09:21 Yazan: speed-erhan
güzel promosyon - promosyon kalem

güzel promosyon - promosyon kalem

güzel promosyon - promosyon kalem

Geçenlerde şirketime promosyon amaçlı kalem yaptıracak bir firma arıyordum internette gezinirkenPromosyon ürünleri satan bir tane site buldum bu sitede aranabilecek tüm promosyon ürünleri var.oldukça uygun bir fiyata ve kaliteli herkese öneririm sitenin adresi Güzel Promosyon , Promosyon Kalem , Promosyon Ajanda ve Her Türlü Promosyon Ürünleri promosyon ürünü arayan tüm arkadaşlara öneririm
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Okul - İlk Kelimelerim - Leyll-A Kitap Tanıtımı 0 10-11-2012 16:20
Van a 33 Okul Yapılıyor buqunasK Gündemden Başlıklar 0 02-25-2012 00:00
Kan ile Doku Sıvısı Arasında Madde Alışverişi giray41 Biyoloji 0 07-13-2010 18:14
Okul Korkusu UzZMaN Dersler Genel 0 06-07-2010 23:50
Okul kavgası Vodafone Komikler.. 0 12-04-2009 15:41Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose