AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Hastalık Çeşitleri > Ağız Ve Diş

Dil Kökünde Kabarcıklar

Ağız Ve Diş
Dil Kökünde Kabarcıklar, ve Dil Kökünde Kabarcıklar agizda. kabarcik, dil arkasinda kabarcik, dil arkasında kabarcıklar, dil kabarcıkları, dil kokunde kabarcik, dil kökünde kabarcıklar, dil kökündeki kabarcıklar, dilde kabarcıklar, dilimin arkasında kabarcıklar, dilin arkasında kabarcık, dilin arkasında kabarcıklar, dilin arkasındaki kabarciklar, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
09-10-2010 14:05 Yazan: shekerkisS
Dil Kökünde Kabarcıklar

Dil Kökünde Kabarcıklar

Sponsorlu Bağlantılar

Dil Kökünde Kabarcıklar Dilden hastalık teşhisi dilde kabarciklar - dilin uzerinde kabarcik
Ağız ve diş sağlığı uzmanlarına göre, dildeki bazı belirtiler, birçok hastalığın habercisi olabiliyor.Buna göre, vitamin eksikliği, diyabet, astım, grip gibi hastalıklar, dilimizin rengine ve şekline bakılarak anlaşılabiliyor.


Biraz sarı renkteki dilin, bu kişinin, bir önceki akşam çok içki ve sigara içtiğini ya da uzun süredir su içmediğini gösterdiğini belirten uzmanlar, bu sebeple sabah dişler fırçalanırken dilin de fırçalanmasını öneriyor. Ancak bazı hormon ilaçlarının da dilin sararmasına sebep olduğu ifade ediliyor. Doktorlar, grip başlangıcında da dilin sarımsı bir renk aldığını kaydediyor.

Dilin üzerindeki kabarcıkların yok olması ve renginin hafif kırmızıyı andırması, özellikle kadınlarda demir, B12 vitamini ve folik asit eksikliğinin bir işareti olarak gösteriliyor. Uzmanlar, demir ve B vitamini eksikliği için ise kırmızı et ve bol bol yeşil sebze yemek gerektiğini vurguluyor.


Dilin üzerindeki kabarcıklarda büyüme görülmesi ise fazla antibiyotik alınmasının bir belirtisi olarak ifade ediliyor. Doktorlara göre, çok fazla içilen sigara ve alınan kafein, dilin rengini siyaha dönüştürebiliyor.


Dişte beyaz tabakalar oluşması, ağızda mantarlar oluştuğunu gösteriyor. Uzmanlara göre, mantarlar çoğunlukla dilin arka tarafında bulunuyor. Böyle bir dil, genellikle astım ve şeker hastalarında görülüyor. Ancak bebeklerde de uzun süren antibiyotik tedavisinden sonra bu duruma rastlanabiliyor.


Dilin büyük kısmını beyaz ya da sarımsı lekeler kaplaması, aft oluştuğunun bir işareti olarak gösteriliyor. Dilde yaralar çıkması, vücudun başka bir bölümünün rahatsız olduğunun ya da bağırsaklarda bir sorun olduğunun göstergesi olabiliyor.

Kaynak

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 


Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose