AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > AnadoluTayfa Cafe > 5n1k

E devlet şifresi nedir, nasıl şifre alınır?

5n1k
E devlet şifresi nedir, nasıl şifre alınır?, ve E devlet şifresi nedir, nasıl şifre alınır? hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
07-07-2013 19:05 Yazan: dBuse
E devlet şifresi nedir, nasıl şifre alınır?

E devlet şifresi nedir, nasıl şifre alınır?

Sponsorlu Bağlantılar

E Devlet şifresi nasıl alınır
E Devlet şifresi ne işe yarar?


Ben bugün duydum böyle bir uygulamanın varlığını. E devlet devlet kapısında kuyruk çilesinden yakınanlar için çok özel ve güzel bir uygulama. Yapılması gerekenler ise oldukça basit. Nasıl mı? İşte geniş açıklama

Hizmetten faydalanmak isteyenler için PTT’den şifre almak dışında başka yapılacak işlemler de var. Uygulama için, dileyen vatandaşlar son bir kez PTT bürolarına gidip kendileri için özel olarak üretilecek e-devlet şifrelerini aldıktan sonra bilgisayar başına geçerek işlemlerini gerçekleştirebilecekler. e-Devlet’in kapısından içeri girmek için son bir kez daha kapı önlerinde kuyruk beklemek istemeyenler ise diğer servis sağlayıcıların sundukları elektronik imza seçeneklerinden faydalanabilecekler.

* Vatandaşlar, http://www.turkiye.gov.tr adresine girdikleri zaman giriş yöntemi olarak mobil imzayı seçmeleri durumunda TC Kimlik numaraları ve cep telefonu numaralarını girecekler.

* Taahhütnameyi okuyup ekrandaki “İMZALA” tuşuna basan vatandaş, elektronik olarak imzalanacak belgeler imzalanmak üzere GSM şebekesi üzerinden SIM kartına gönderilecek.

* İmzalama talebi SIM kartına gelen kullanıcılar, telefon ekranında otomatik olarak açılan bir ekranda imzalanacak işleme ait açıklama metnini görecek. Onaylamak için “tamam” seçeneği seçilecek.

* İşlemi tamamlamak için mobil imza şifresi girilecek, şifre doğru girildiğinde cep telefonuna “Size ulaşan imzalama talebini imzaladınız ve geri gönderdiniz. İmza attığınız işleminize, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz” şeklinde bir mesaj gelecek ve hizmetlerden yararlanmaya anında başlanacak.


Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Patent Nedir, Patent Nasıl Alınır? SeevalKT 5n1k 0 07-08-2013 09:00
Facebook Onay Kodu Nedir, Nasıl Alınır? dBuse 5n1k 0 07-07-2013 04:08
iban nedir nasıl alınır nasıl kullanılır? dBuse 5n1k 0 05-28-2013 00:00
E İmza Nedir Nasıl Alınır buqunasK 5n1k 0 05-07-2013 04:07
Kaş nasıl alınır ? Leyll-A Genel Sağlık 0 12-27-2010 09:35Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose